Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Múzeá v Hongkongu
Pridané dňa: | 3356 prečítaní
Múzea a galérie v Sydney
Pridané dňa: | 4652 prečítaní
Múzeá a galérie v Helsinkách
Pridané dňa: | 5377 prečítaní
Múzeá a galérie v Osle
Pridané dňa: | 5430 prečítaní
Múzeá a galérie v Štokholme
Pridané dňa: | 6795 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Doprajte si leto v Dubaji už na jar s lacnými letenkami od Wizz Air!]
20.01.2021
Doprajte si leto v Dubaji už na jar s lacnými letenkami od Wizz Air!

Luxusné obchody, dychvyrážajúce mrakodrapy, prepychové hotely, ale i nádherné pláže zaliate tropickým slnkom - to všetko je Dubaj - mesto, v ktorom sa nudiť rozhodne nebudete. Ideálnou destináciou je nielen pre mladých cestovateľov, ale i rodiny s deťmi. Navyše, Dubaj ako jediný emirát v celej krajine nevyžaduje po vstupe absolvovanie povinnej karantény.

viac
[Luxus, cigarety, alkohol či prehliadka dokonalých outfitov - aj takto vyzeralo lietanie v minulosti]
14.01.2021
Luxus, cigarety, alkohol či prehliadka dokonalých outfitov - aj takto vyzeralo lietanie v minulosti

Komerčné lietanie vzniklo ešte pred druhou svetovou vojnou, výraznejšie rozmáhať sa však začalo až po nej. Považované bolo za exkluzívnu formu prepravy a nieslo sa najmä v znamení luxusu. V 50. a 60. rokoch zažívalo svoj zlatý vek, lietať sa vtedy začalo aj do exotickejších destinácií. A ako si lietanie užívali samotní cestujúci? Prezradíme vám v našom článku.

viac
[Digitálny očkovací preukaz ako cesta k slobodnému cestovaniu]
07.01.2021
Digitálny očkovací preukaz ako cesta k slobodnému cestovaniu

Pravdepodobne sa už čoskoro dočkáme novinky, ktorá nám opätovne uľahčí slobodné cestovanie po celom svete. Reč je o mobilnej aplikácii, ktorá by obsahovala informácie o tom, či ste zaočkovaní proti COVID-19, prípadne ste koronavírus už prekonali alebo máte aktuálny negatívny test. Platnosť preukazu by sa mohla okrem cestovania vzťahovať napríklad aj na návštevu kultúrnych a športových podujatí.

viac
[Ako získať negatívny výsledok testu na COVID-19 v angličtine?]
08.12.2020
Ako získať negatívny výsledok testu na COVID-19 v angličtine?

Chystáte sa do zahraničia? Potvrdenie o negatívnom výsledku testu na COVID-19, ktoré budete pri svojej ceste potrebovať, vám však v slovenskom jazyku vo väčšine krajín sveta neakceptujú. Preto vám odporúčame nechať si ho vyhotoviť v angličtine. Ako na to?

viac
[Egyptair spúšťa priamu linku z Budapešti do Hurghady]
23.11.2020
Egyptair spúšťa priamu linku z Budapešti do Hurghady

Nové letecké spojenie na trase Budapešť - Hurghada otvára ešte túto zimnú sezónu letecká spoločnosť Egyptair. Prvý let je naplánovaný na 28. novembra 2020, pričom nová linka do Egypta bude premávať až do 27. marca 2021. O tejto novinke informovali egyptské aerolinky prostredníctvom tlačovej správy.

viac

Múzeá a galérie v Kodani

Planetárium
Planetárium

V Kodani sa nachádza veľké množstvo múzeí a galérií, ktoré stojí za to navštíviť. Prehľad tých najzaujímavejších vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.

KRÁĽOVSKÁ KNIŽNICA BLACK DIAMOND

Budovu národnej a univerzitnej knižnice nájdete na ostrove Slotsholmen. V okolí budovy sa nachádza záhrada, v ktorej možno nechať zrelaxovať svoju myseľ a kochať sa krásnou fontánou a spoločnosť vám dokonca bude robiť dánsky filozof Soren Kierkegaard, resp. jeho socha a možno tu prídete celkom na chuť jeho filozofii vášne. V blízkosti záhrady sa nachádza aj Židovské múzeum., ktorého interiér navrhol architekt Daniel Libeskindem. V univerzitnej knižnici sa nachádza asi 2,5 mil. kníh, 55 000 rukopisov, a tí čo sa zahĺbili do Kierkegaardovej filozofie tu nájdu aj originály jeho prác. Okrem nich sa tu nachádzajú aj originály diel Hansa Christiana Andersena a Karen Blixen. K starej knižnici bola v roku 1999 pristavená moderná národná knižnica s názvom Black Diamond. Stavebné materiály sú tiež moderné, prevažuje oceľ, sklo a čierna žula. Interiér má pripomínať polárnu žiaru. Hlavná časť je rozdelená na dva veľké celky s pohybujúcimi sa balkónmi a krásnym výhľadom. Okrem galérií sa tu nachádzajú čitárne, študovne, no proste raj pre tých, čo milujú knihy a literatúru ako takú. Na prízemí sa nachádza aj kaviareň a reštaurácia. Viac informácií tu.

 

MUZEUM NY CARLSBERG GLYPTOTÉK

Ide o múzeum s kolekciou gréckych, egyptských, etruských a rímskych sôch, ale tiež tu možno obdivovať diela Paula Gaugina, Cézanneho, Moneta, Maneta či Rodina. Ide o klasicistickú budovu, ktorá patrí k najnavštevovanejším v Kodani. V jej blízkosti sa nachádza zábavný park Tivolil. Múzeum založil Carl Jacobsen a jeho žena Ottilia. Obaja veľmi milovali francúzske umenie a umenie starovekého Grécka. A tak múzeum obsahuje množstvo diel aj zo starovekého Grécka a Ríma. Nachádza sa tu tiež zbierka dánskeho umenia a sochárstva z 19. a 20. storočia. V srdci múzea sa nachádza zimná záhrada, ktorá má sklenú kupolu a palmy, ktoré v nej rastú siahajú akoby do nebies. Súčasťou múzea je aj kaviareň. Viac o múzeu čítajte tu.

 

NÁRODNÁ GALÉRIA

V dánskej národnej galérii sa nachádza zbierka dánskeho a svetového výtvarného umenia, ktorá sa tu „nazbierala“ počas 700 rokov. Obdivovať tu možno obrazy, sochy, grafiky či umelecké inštalácie od Mantegna, Rubensa, Rembrandta, Kobkeho, Hammershoja, Mattisa či Kirkebyho. Vytvára sa tu nádherná spleť tradície a moderny. Aj budova bola vystavená v tomto duchu, k pôvodnej klacistickej budove bolo v roku 1998 pristavená budova zo železobetónu s presklenými stenami s výhľadom na park s jazerom. Vo vnútri sa nachádza aj obchod so suvenírmi či kaviareň. Pre viac informácií kliknite sem.

 

NÁRODNÉ MÚZEUM 

Národné múzeum obsahuje najväčšiu zbierku historických artefaktov v Dánsku. Zbierky sa nachádzajú vo viacerých budovách z 18. storočia v blízkosti radnice. Jednotlivé exponáty dokumentujú históriu Dánska od dávnych čias až po súčasnosť. Múzeum je rozdelené do jednotlivých okruhov, pričom dĺžka jedného je cca hodinu. V sekcii Dánska prehistória sa nachádza zbierka stará 10 000 rokov, ďalší okruh sa venuje obdobiu stredoveku a renesancie, ďalej egyptským a klasicistickým starožitnostiam. Je tu aj expozícia starých mincí a medailí a aj etnografické oddelenie.  Na svoje si tu prídu aj deti, je tu pre ne vyčlenená špeciálna časť. Tiež sa tu nachádza obchod so suvenírmi a kaviareň. Prehlaidka býva aj v angličtine. Viac informácií o tomto múzeu hľadajte tu.

 

TYCHO DE BRAHE – PLANETÁRIUM

Planetárium patrí určite k miestam, ktoré stojí za to navštíviť. Je to jedno z najzaujímavejších planetárií v Európe. Nájdete ho na brehu jedného z troch jazier, ktoré dal vybudovať kráľ Christian IV. na konci 17. storočia.  Jazerá slúžili aj  na obranu mesta a v súčasnosti sú rekreačnou oblasťou. Keď v zime zamrznú tak slúžia pre Kodančanov ako zimný štadión. Planetárium ponúka stálu expozíciu solárneho a lunárneho systému a veľa informácií o prieskume vesmíru. Detailne sa so všetkým oboznámite v IMAX vesmírnej kinosále, takže sa tu môžete v pohode pomoci 3D technológií pohybovať medzi hviezdami a cestovať vesmírom.

 

DANISH DESIGN CENTER (CENTUM DÁNSKEHO DIZAJNU)

Toto múzeum nájdete v blízkosti zábavného parku Tivoli na jednej z najrušnejších kodanských ulíc. Konajú sa tu rôzne tematicky zamerané výstavy a prvotným v ich zornom uhli je dánsky dizajn. Ide o úžitkové aj čisto umelecké exponáty. Múzeum je zaujímavé aj svojím exteriérom, hneď na prvý pohľad vás isto zaujme obloženie budovy, ktoré tvoria dvojité sklené tabule medzi ktorými je skvapalnený krištáľ. Viac informácií hľadajte tu.

 

DÁNSKE ŽIDOVSKÉ MÚZEM

Toto múzeum vám umožní preniknúť do života Židov v Dánsku počas 400 rokov. Jednotlivé expozície sa nezameriavajú len na velikánov, ale aj na jednoduchých ľudí – menšinu, ktorá nemohla žiť v Dánsku, ale musela emigrovať. S interiérom múzea sa „pohral“ svetoznámy architekt Daniel Libeskind a má na prvý dojem prejavovať slobodu, mier a spoluexistenciu. Libeskind je aj autorom židovského múzea v Berlíne. Viac o múzeu tu.

 

GEOLOGICKÉ MÚZEUM 

Geologické múzeum si určite získa každého milovníka minerálov, v jeho útrobách sa totiž nachádza zbierka minerálov z celého sveta. Veľkým lákadlom je aj najväčšia európska zbierka meteoritov. Prezrieť si môžete aj časť nerastu z Mesiaca, ktorý na Zem dopravila posádka Apolla 17. Pokiaľ sa zaujímate o náš vývoj v minulosti, určite bude pre vás inšpiratívna zbierka fosílií zvierat a rastlín aj prapredkov človeka.  Jednotlivé exponáty sa zameriavajú na geografiu Dánska a Grónska. Viac čítajte tu.

 

MÚZEUM ROZPRÁVOK HANSA CHRISTIANA ANDERERSENA

Možno nie toľko súčasné deti, ale „staršie“ generácie určite vyrastali aj na rozprávkach známeho Dána Hansa Christiana Andersena, veď kto by nepoznal rozprávku o Cisárových nových šatách, Malej morskej víle či Snehovej kráľovne? Múzeum, ktoré sa nachádza v blízkosti radnice si preto získa srdce detí aj dospelých. Jednotlivé expozície si možno prezrieť so zvukovými aj svetelnými efektmi. Veľmi pútavo je prezentovaný aj Andersenov životopis – môžete si ho vypočuť priamo v jeho pracovni akoby jeho ústami. Stránku múzea nájdete tu.

 

THORVALDSENS MUSEUM

Múzeum sa venuje životu dánskeho sochára Betela Thorvaldsena, rodáka z Kodane,  ktorý prežil viac ako 40 rokov v Ríme a patril k veľmi uznávaným umelcom svojej doby. Tento sochár v roku 1838 venoval bohatú zbierku umenia práve mestu Kodaň. A v tej dobe sa stal prvým a jediným čestným občanom mesta. Umelecká zbierka je umiestnená v budove, ktorá na prvý pohľad zaujme svojou farebnosťou. Jej vzhľad navrhol architekt M. G. Bindesboll v rokoch 1839 – 1844.

 

ARKEN – MÚZEUM MODERNÉHO UMENIA

Budova múzea sa nachádza na morskom brehu a určite vás zaujme na prvý pohľad svojím vonkajším vzhľadom, ktorý pripomína loď. Ide o celobetónovú stavbu, ktorá kontrastuje s oblohou. Rozkladá sa na ploche 9002 m2 . A jej interiér určite nepatrí k menej zaujímavým, nachádzajú sa tu totiž diela tých najznámejších majstrov umenia – Pabla Piccasa, Edvarda Muncha, Chagalla či Aster Jorn.  Sochy sa nachádzajú aj v okolí múzea a jedinečnú atmosféru si možno vychutnať so šálkou kávy a pohľadom na odraz múzea na morskej hladine. Viac o tomto múzeu čítajte tu.

V Kodani sa nachádza aj viac múzeí, toto je len krátky exkurz niektorými. Veríme, že v tomto meste každý objaví to, po čom jeho srdce prahne.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Kodane:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Kodaň Budapešť [obojsmerná letenka] Ryanair 62,-  Výber dátumov
Kodaň Praha [jednosmerná letenka] Ryanair 68,-  Výber dátumov
Kodaň Viedeň [jednosmerná letenka] Ryanair 69,-  Výber dátumov
Viedeň Kodaň [obojsmerná letenka] Ryanair 69,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent