Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

[Rady, ako lietať so športovou batožinou – 2. časť]
18.05.2015
Rady, ako lietať so športovou batožinou – 2 ...
6199 prečítaní
[Rady, ako lietať so športovou batožinou – 1. časť]
20.04.2015
Rady, ako lietať so športovou batožinou – 1 ...
15153 prečítaní
[Prečo lietadlo nie je autobus]
31.03.2015
Prečo lietadlo nie je autobus
4278 prečítaní
Doprava v Hongkongu
Pridané dňa: | 4429 prečítaní
Doprava v Sydney
Pridané dňa: | 4857 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Doprajte si leto v Dubaji už na jar s lacnými letenkami od Wizz Air!]
20.01.2021
Doprajte si leto v Dubaji už na jar s lacnými letenkami od Wizz Air!

Luxusné obchody, dychvyrážajúce mrakodrapy, prepychové hotely, ale i nádherné pláže zaliate tropickým slnkom - to všetko je Dubaj - mesto, v ktorom sa nudiť rozhodne nebudete. Ideálnou destináciou je nielen pre mladých cestovateľov, ale i rodiny s deťmi. Navyše, Dubaj ako jediný emirát v celej krajine nevyžaduje po vstupe absolvovanie povinnej karantény.

viac
[Luxus, cigarety, alkohol či prehliadka dokonalých outfitov - aj takto vyzeralo lietanie v minulosti]
14.01.2021
Luxus, cigarety, alkohol či prehliadka dokonalých outfitov - aj takto vyzeralo lietanie v minulosti

Komerčné lietanie vzniklo ešte pred druhou svetovou vojnou, výraznejšie rozmáhať sa však začalo až po nej. Považované bolo za exkluzívnu formu prepravy a nieslo sa najmä v znamení luxusu. V 50. a 60. rokoch zažívalo svoj zlatý vek, lietať sa vtedy začalo aj do exotickejších destinácií. A ako si lietanie užívali samotní cestujúci? Prezradíme vám v našom článku.

viac
[Digitálny očkovací preukaz ako cesta k slobodnému cestovaniu]
07.01.2021
Digitálny očkovací preukaz ako cesta k slobodnému cestovaniu

Pravdepodobne sa už čoskoro dočkáme novinky, ktorá nám opätovne uľahčí slobodné cestovanie po celom svete. Reč je o mobilnej aplikácii, ktorá by obsahovala informácie o tom, či ste zaočkovaní proti COVID-19, prípadne ste koronavírus už prekonali alebo máte aktuálny negatívny test. Platnosť preukazu by sa mohla okrem cestovania vzťahovať napríklad aj na návštevu kultúrnych a športových podujatí.

viac
[Ako získať negatívny výsledok testu na COVID-19 v angličtine?]
08.12.2020
Ako získať negatívny výsledok testu na COVID-19 v angličtine?

Chystáte sa do zahraničia? Potvrdenie o negatívnom výsledku testu na COVID-19, ktoré budete pri svojej ceste potrebovať, vám však v slovenskom jazyku vo väčšine krajín sveta neakceptujú. Preto vám odporúčame nechať si ho vyhotoviť v angličtine. Ako na to?

viac
[Egyptair spúšťa priamu linku z Budapešti do Hurghady]
23.11.2020
Egyptair spúšťa priamu linku z Budapešti do Hurghady

Nové letecké spojenie na trase Budapešť - Hurghada otvára ešte túto zimnú sezónu letecká spoločnosť Egyptair. Prvý let je naplánovaný na 28. novembra 2020, pričom nová linka do Egypta bude premávať až do 27. marca 2021. O tejto novinke informovali egyptské aerolinky prostredníctvom tlačovej správy.

viac

Doprava v Kodani

bicykel_auto-kupena.jpg

Kodaň patrí k pokojnejším mestám. Po meste sa teda dá celkom dobre pohybovať aj autom, a tiež bicyklom. Metropolitan Transport Company- HT - mestská hromadná doprava je v Kodani na veľmi dobrej úrovni. V rámci nej možno cestovať metrom, autobusom, ale aj lodnou dopravou.

Ak v meste pobudnete krátko, len jeden deň, tak vám postačí celodenný lístok CityPass. Pri viacdňovom pobyte je vhodné zaobstarať si Copenhagen Card, ktorá vám zabezpečí okrem lacnejšieho cestovného aj voľný vstup do niektorých múzeí a pamiatok.

V prípade záujmu o zľavovú kartu treba kliknúť na uvedený link. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk nezabezpečuje uvedené služby.

 

S-TOG

Lístky na metro, autobus a vlak sú jednotné a možno ich kúpiť u vodičov autobusov, v turistických úradoch, v automatoch na lístky,  a tiež v termináli na Radhuspladsen. Vlaky, autobusy a metro tvoria integrovanú sieť s názvom S-tog. Mestská doprava je rozdelená do zón. V spojoch S-Togu je potrebné lístok označiť pred nástupom. Autobusy spájajú vlakové spoje s predmestiami. Nočné linky majú drahšie lístky.

 

METRO

Prevádzka metra bola spustená v roku 2002 a jednotlivé linky premávajú od 05:00 do 24:00, vo štvrtok, v piatok a sobotu jazdia navyše aj nočné spoje. Vlaky metra sú automatizované, teda jazdia bez vodiča.

 

PRENÁJOM AUTA

Ako sme už spomínali po Kodani sa dá dobre pohybovať aj autom. Auto si možno prenajať vo firmách Avis, Hertz, Driveon a Europcar. Podmienkou na prenájom je vek min. 21 rokov, platný vodičský preukaz a medzinárodná kreditná karta. Avšak požiadavky firiem, ktoré autá prenajímajú môžu byť rôzne. Problém však môže nastať pri parkovaní, parkovanie priamo v meste vychádza dosť draho.

 

BICYKEL

Po Kodani sa možno úplne v pohode pohybovať bicyklom. Návštevníci majú dokonca od apríla do septembra možnosť bezplatného zapožičania bicykla na jazdu po meste. Mesto na cyklistov myslí a tak je tu vybudovaných niekoľko desiatok parkovísk, pre pohyb na bicykloch existujú aj samostatné pruhy v doprave. Na každom takomto zapožičanom bicykli sa nachádza aj mapa informujúca o mestských atrakciách. Pokiaľ chcete bicykle využiť na spoznávanie miest mimo mesta, treba si bicykle požičať v požičovniach na to určených.

 

TAXI

Taxíky možno privolať priamo mávnutím ruky alebo si ich rezervovať vopred telefonicky. Počas víkendov bývajú viac vyťažené. V meste možno využiť aj prepravu  „cyklotaxíkmi“ – tzv. rikšami. Prepravia sa nimi dvaja pasažieri a prevádzkuje ich spoločnosť Copenhagen Rickshaw. Možno si ich objednať alebo zastaviť na ulici, prípadne nájsť ich na ich hlavných stanoviskách v centre mesta, pri parku Tivoli, pri Radhuspladsen alebo KongensNytorv.

 

LOĎ - FERRY

Tzv. Ferry  vás prepravia po kodanskom prístave, pre návštevníkom sa odporúča zakúpiť si celodenný lístok a ísť sa pozrieť aj na zaujímavé miesta, ako pevnosť Trekroner, mesto Christianiu či staré mesto. Ide o žlté vodné autobusy s pohodlnými sedadlami, prípadne otvorenou malou terasou. Aj tu platí lístok integrovanej mestskej dopravy. Ak si plánujete lístok zakúpiť priamo „na lodi“ vyjde vás podstatne drahšie.

 

Viac o doprave v meste sa dozviete na stránke www.rejseplanen.dk

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Kodane:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Kodaň Budapešť [obojsmerná letenka] Ryanair 62,-  Výber dátumov
Kodaň Praha [jednosmerná letenka] Ryanair 68,-  Výber dátumov
Kodaň Viedeň [jednosmerná letenka] Ryanair 69,-  Výber dátumov
Viedeň Kodaň [obojsmerná letenka] Ryanair 69,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent