Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

[Rady, ako lietať so športovou batožinou – 2. časť]
18.05.2015
Rady, ako lietať so športovou batožinou – 2 ...
5297 prečítaní
[Rady, ako lietať so športovou batožinou – 1. časť]
20.04.2015
Rady, ako lietať so športovou batožinou – 1 ...
12967 prečítaní
[Prečo lietadlo nie je autobus]
31.03.2015
Prečo lietadlo nie je autobus
3837 prečítaní
Doprava v Hongkongu
Pridané dňa: | 3914 prečítaní
Doprava v Sydney
Pridané dňa: | 4229 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Na letisku v Piešťanoch už festivaly nebudú, prioritou sú lety]
11.09.2019
Na letisku v Piešťanoch už festivaly nebudú, prioritou sú lety

Letisko Piešťany bolo dlhé roky miestom, ktoré si ľudia spájali s obľúbeným Festivalom Grape. Kvôli zvýšenému nárastu leteckej dopravy na letisku si však organizátori budú musieť nájsť iné miesto.

viac
[V zime do tepla! Letenky do Eilatu od 39 €]
09.09.2019
V zime do tepla! Letenky do Eilatu od 39 €

Izrael sa posledné roky stáva obľúbenou destináciou pre množstvo turistov. Dôvodom sú, okrem iného, aj cenovo dostupné letenky.

viac
[Južná Kórea na jeseň už od 299€!]
04.09.2019
Južná Kórea na jeseň už od 299€!

Do hlavného mesta Soulu bude z Budapešti lietať poľská letecká spoločnosť LOT.

viac
[Spoločnosť Level zastavila svoje lety z Viedne na letisko Londýn - Gatwick]
02.09.2019
Spoločnosť Level zastavila svoje lety z Viedne na letisko Londýn - Gatwick

Nízkonákladová letecká spoločnosť zastavila lety na jedno z anglických letísk 30. augusta.

viac
[Ryanair pozastavuje linku Košice - Londýn]
28.08.2019
Ryanair pozastavuje linku Košice - Londýn

Írska letecká spoločnosť Ryanair ruší na obdobie zimného letového poriadku 2019/2020 letecké spojenie Londýn (Southend) - Košice.

viac

Doprava v Kodani

bicykel_auto-kupena.jpg

Kodaň patrí k pokojnejším mestám. Po meste sa teda dá celkom dobre pohybovať aj autom, a tiež bicyklom. Metropolitan Transport Company- HT - mestská hromadná doprava je v Kodani na veľmi dobrej úrovni. V rámci nej možno cestovať metrom, autobusom, ale aj lodnou dopravou.

Ak v meste pobudnete krátko, len jeden deň, tak vám postačí celodenný lístok CityPass. Pri viacdňovom pobyte je vhodné zaobstarať si Copenhagen Card, ktorá vám zabezpečí okrem lacnejšieho cestovného aj voľný vstup do niektorých múzeí a pamiatok.

V prípade záujmu o zľavovú kartu treba kliknúť na uvedený link. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk nezabezpečuje uvedené služby.

 

S-TOG

Lístky na metro, autobus a vlak sú jednotné a možno ich kúpiť u vodičov autobusov, v turistických úradoch, v automatoch na lístky,  a tiež v termináli na Radhuspladsen. Vlaky, autobusy a metro tvoria integrovanú sieť s názvom S-tog. Mestská doprava je rozdelená do zón. V spojoch S-Togu je potrebné lístok označiť pred nástupom. Autobusy spájajú vlakové spoje s predmestiami. Nočné linky majú drahšie lístky.

 

METRO

Prevádzka metra bola spustená v roku 2002 a jednotlivé linky premávajú od 05:00 do 24:00, vo štvrtok, v piatok a sobotu jazdia navyše aj nočné spoje. Vlaky metra sú automatizované, teda jazdia bez vodiča.

 

PRENÁJOM AUTA

Ako sme už spomínali po Kodani sa dá dobre pohybovať aj autom. Auto si možno prenajať vo firmách Avis, Hertz, Driveon a Europcar. Podmienkou na prenájom je vek min. 21 rokov, platný vodičský preukaz a medzinárodná kreditná karta. Avšak požiadavky firiem, ktoré autá prenajímajú môžu byť rôzne. Problém však môže nastať pri parkovaní, parkovanie priamo v meste vychádza dosť draho.

 

BICYKEL

Po Kodani sa možno úplne v pohode pohybovať bicyklom. Návštevníci majú dokonca od apríla do septembra možnosť bezplatného zapožičania bicykla na jazdu po meste. Mesto na cyklistov myslí a tak je tu vybudovaných niekoľko desiatok parkovísk, pre pohyb na bicykloch existujú aj samostatné pruhy v doprave. Na každom takomto zapožičanom bicykli sa nachádza aj mapa informujúca o mestských atrakciách. Pokiaľ chcete bicykle využiť na spoznávanie miest mimo mesta, treba si bicykle požičať v požičovniach na to určených.

 

TAXI

Taxíky možno privolať priamo mávnutím ruky alebo si ich rezervovať vopred telefonicky. Počas víkendov bývajú viac vyťažené. V meste možno využiť aj prepravu  „cyklotaxíkmi“ – tzv. rikšami. Prepravia sa nimi dvaja pasažieri a prevádzkuje ich spoločnosť Copenhagen Rickshaw. Možno si ich objednať alebo zastaviť na ulici, prípadne nájsť ich na ich hlavných stanoviskách v centre mesta, pri parku Tivoli, pri Radhuspladsen alebo KongensNytorv.

 

LOĎ - FERRY

Tzv. Ferry  vás prepravia po kodanskom prístave, pre návštevníkom sa odporúča zakúpiť si celodenný lístok a ísť sa pozrieť aj na zaujímavé miesta, ako pevnosť Trekroner, mesto Christianiu či staré mesto. Ide o žlté vodné autobusy s pohodlnými sedadlami, prípadne otvorenou malou terasou. Aj tu platí lístok integrovanej mestskej dopravy. Ak si plánujete lístok zakúpiť priamo „na lodi“ vyjde vás podstatne drahšie.

 

Viac o doprave v meste sa dozviete na stránke www.rejseplanen.dk

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Kodane:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Kodaň Budapešť [obojsmerná letenka] Ryanair 34,-  Výber dátumov
Kodaň Praha [jednosmerná letenka] Ryanair 34,-  Výber dátumov
Kodaň Viedeň [jednosmerná letenka] Ryanair 44,-  Výber dátumov
Kodaň Viedeň [obojsmerná letenka] Vueling Airlines 139,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent